2018-19 Women's Volleyball Schedule

Date Away Home Status Links
September
Sep. 07 University of Montana Western # 2 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  18-25, 25-14, 25-21, 28-30, 15-12 @ Great Falls, MT
  Montana State University Northern # 2 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-21, 19-25, 25-23, 20-25, 15-6 @ Great Falls, MT
Sep. 08 Medicine Hat Rattlers # 0 Carroll College 3 Final
  25-14, 25-19. 25-17 @ Great Falls, MT
  Medicine Hat Rattlers # 1 Lewis & Clark State College 3 Final
  19-25, 25-17, 25-22, 25-21 @ Great Falls, MT
Sep. 14 Olds Broncos # 0 Ambrose University 3 Final
  16-25,22-25,7-25 @ Charlie Killiam School
  Medicine Hat Rattlers # 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  25-23,25-14,25-23
  Olds Broncos # 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  13-25,13-25,21-25 @ Charlie Killiam School
  Ambrose University # 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  25-19,25-12,25-19
  Briercrest Clippers # 2 Dickinson State University 3 Final
Sep. 15 Olds Broncos # 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  14-25,12-25,25-18,21-25
  Medicine Hat Rattlers # 3 Ambrose University 2 Final
  25-18,20-25,25-12,25-22,8-15 @ Charlie Killiam School
  Durham Lords # 3 Sheridan Bruins 1 Final
  Briercrest Clippers # 3 Dawson College 1 Final
  Medicine Hat Rattlers #   Ambrose University   Cancelled
  @ Charlie Killiam School
  Briercrest Clippers # 3 Dawson College 1 Final
  Olds Broncos # 1 University of Alberta-Augustana 4 Final
  18-25,21-25,20-25,25-20,13-15 @ Charlie Killiam School
  NAIT Ooks # 4 Concordia Thunder 1 Final
  25-16, 26-24, 25-19, 21-25,16-14
Sep. 19 Briercrest Clippers # 4 Columbia Bible College 0 Final
Sep. 21 University of Alberta-Augustana # 3 The King's Eagles 2 Final
  25-23, 23-25, 26-24, 20-25, 15-17 @ Lakeland College
  Concordia Thunder # 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  24-26, 25-17, 25-16, 25-17
  Medicine Hat Rattlers # 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-23, 25-21, 25-22
  NAIT Ooks # 3 Lethbridge Kodiaks 1 Final
  20-25, 25-23, 29-27, 25-18 @ Lakeland College
  Briercrest Clippers # 3 VIU Mariners 1 Final
  @ Douglas College
  Ambrose University # 3 Lakeland Rustlers 1 Final
  25-21, 18-25, 13-25, 18-25
  Concordia Thunder # 3 Assiniboine Community College 0 Final
  25-21, 26-24, 25-19 @ Lakeland College
Sep. 22 Briercrest Clippers # 0 University of Fraser Valley 3 Final
  @ Dawson College
  Lethbridge Kodiaks # 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-16, 25-18, 25-15
  Concordia Thunder # 1 The King's Eagles 3 Final
  25-15, 21-25, 25-9, 25-12 @ Lakeland College
  NAIT Ooks # 0 Ambrose University 3 Final
  21-25, 17-25, 21-25 @ Lakeland College
  University of Alberta-Augustana # 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-17, 25-6, 25-16 @ Lakeland College
  Assiniboine Community College # 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-23, 25-16, 25-21
  Ambrose University # 3 Lakeland Rustlers 2 Final
  25-15, 22-25, 18-25, 25-21, 13-15
  NAIT Ooks # 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-12, 25-14, 5-25 @ Lakeland College
  University of Alberta-Augustana # 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-17, 25-18, 25-12
  Concordia Thunder # 0 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-11, 25-23, 26-24 @ Lakeland College
  Briercrest Clippers # 2 Douglas Royals 3 Final
  Assiniboine Community College # 0 The King's Eagles 3 Final
  26-24, 25-20, 25-13 @ Lakeland College
Sep. 23 Assiniboine Community College # 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-22, 27-25, 21-25, 25-21 @ Lakeland College
  Ambrose University # 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-18, 28-26, 25-14 @ Lakeland College
  The King's Eagles # 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-15, 25-17, 25-20 @ Lakeland College
  University of Alberta-Augustana # 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-20, 25-20, 25-22
  NAIT Ooks # 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-23, 25-21, 25-18
Sep. 28 Centennial #   TBA   TBA
  @ Fanshawe College
  Keyano Huskies # 1 Red Deer Kings 3 Final
  Invitational Tournament - Day 1
  Briercrest Clippers # 0 The King's Eagles 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  Providence University College # 1 GPRC Wolves 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  SAIT Trojans # 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  Centennial # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Red"
  Cambrian # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Black"
  The King's Eagles # 3 Providence University College 0 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  Keyano Huskies # 0 SAIT Trojans 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  Concordia Thunder # 1 Gaillards de Jonquiere 3 Final
  19-25, 19-25, 25-16, 12-25 @ Cegep de l'Outaovais
  Briercrest Clippers # 1 GPRC Wolves 3 Final
  @ Invitational Tournament Day #1
  Boreal # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Red"
  Lakeland Rustlers # 3 Red Deer Kings 0 Final
  RDC Invitational Tournament - Day 1
Sep. 29 Centennial #   TBA   TBA
  @ Fanshawe College
  Canadore # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Black"
  Keyano Huskies # 3 Providence University College 2 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  Griffons de l'Outaouais # 3 Concordia Thunder 1 Final
  19-25, 19-25, 25-16, 12-25 @ Cegep de l'Outaovais
  Lethbridge Kodiaks #   Lakeland Rustlers   10:00 AM MDT
  Lakeland Rustlers Split Squad #1
  GPRC Wolves # 0 SAIT Trojans 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  Seneca Sting # 1 Sheridan Bruins 3 Final
  Sheridan Homecoming
  Briercrest Clippers # 3 Keyano Huskies 1 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  Lakeland Rustlers # 3 Providence University College 0 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  Concordia Thunder # 1 Ottawa Mavericks 3 Final
  24-26, 24-26, 15-25, 25-19 @ Cegep de l'Outaovais
  SAIT Trojans # 0 The King's Eagles 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  GPRC Wolves # 2 Red Deer Kings 3 Final
  Invitational Tournament - Day 2
  Briercrest Clippers # 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  University of Alberta-Augustana # 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-14, 25-13, 25-19
  The King's Eagles # 2 Red Deer Kings 3 Final
  RDC Invitational Tournament - Day 2. 25-19, 25-20, 21-25, 16-25, 16-14 @ Performance Gym B
Sep. 30 Centennial #   TBA   TBA
  @ Fanshawe College
  Concordia Thunder # 0 La Cite 4 Final
  18-25, 19-25, 13-25, 16-25 @ Cegep de l'Outaovais
  Canadore # 1 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Red"
  Centennial # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Black"
  Concordia Thunder # 1 Piranhas ETS 3 Final
  9-25, 14-25, 25-17, 15-25 @ Cegep de l'Outaovais
 
October
Oct. 03 Georgian # 3 Conestoga 1 Final
  Olds Broncos # 0 Red Deer Kings 3 Final
  @ Prairie College
Oct. 04 Ambrose University * ^ 0 SAIT Trojans 3 Final
  25-16, 26-24, 25-21
  University of Alberta-Augustana # 2 The King's Eagles 3 Final
  25-22, 23-25, 22-25, 19-25, 15-11
Oct. 05 Ambrose Alumni # 0 Ambrose University 3 Final
  25-15, 25-15, 25-16
Oct. 06 Nordiques de Lionel-Groulx 3 Élans de Garneau 2 Final
  Cavaliers de Bois-de-Boulogne 2 Griffons de l'Outaouais 3 Final
  André-Laurendeau 3 Volontaires de Sherbrooke 1 Final
Oct. 11 COTR * 3 Capilano Blues 0 Final
  25-18, 25-21, 25-23
Oct. 12 Centennial #   TBA   TBA
  @ Sheridan College
  Keyano Huskies * ^ 0 The King's Eagles 3 Final
  25-11,25-18,25-15
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Red Deer Kings 1 Final
  25-20, 25-23, 21-25, 25-17
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-15, 25-18, 25-13
  Briercrest Clippers * ^ 3 SAIT Trojans 0 Final
  25-16, 25-15, 25-19
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-10,25-15,25-21
  Lakeland Rustlers * ^ 3 GPRC Wolves 0 Final
  25:15, 25:20, 25:18
  Camosun Chargers * 3 CBC 1 Final
  23-25, 25-17, 25-19, 25-21
  COTR * 2 Capilano Blues 3 Final
  23-25, 25-23, 25-19, 20-25, 15-10
  VIU Mariners * 3 UFV 1 Final
  25-19, 11-25, 25-21, 25-18
Oct. 13 Centennial #   TBA   TBA
  @ Sheridan College
  Griffons de l'Outaouais 0 Nordiques de Lionel-Groulx 3 Final
  Volontaires de Sherbrooke 1 Élans de Garneau 3 Final
  Conestoga # 0 Sheridan Bruins 3 Final
  Wannamaker Invitational
  Fanshawe Falcons # 3 Georgian 0 Final
  Exhibition @ Niagara College (Welland, ON)
  Fanshawe Falcons # 3 St. Clair Saints 0 Final
  Exhibition @ Niagara College (Welland, ON)
  Keyano Huskies * ^ 0 The King's Eagles 3 Final
  25-13,25-16,25-13
  Briercrest Clippers * ^ 3 SAIT Trojans 0 Final
  25-14, 25-17, 25-16
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-16,25-12,25-10
  Lethbridge Kodiaks * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-18, 25-10, 25-12
  Lakeland Rustlers * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  34:32, 25:22, 20:25, 25:18
  Camosun Chargers * 3 CBC 0 Final
  25-17, 25-19, 26-19
  VIU Mariners * 3 UFV 0 Final
  25-11, 25-18, 25-19
  Canadore # 0 Sheridan Bruins 3 Final
  Wannamaker Invitational
  Concordia Thunder * ^ 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-21, 25-23, 25-9
  COTR * 0 Douglas Royals 3 Final
  25-21, 25-17, 25-12
Oct. 14 Centennial #   TBA   TBA
  @ Sheridan College
  Cavaliers de Bois-de-Boulogne 2 Volontaires de Sherbrooke 3 Final
  Élans de Garneau 2 André-Laurendeau 3 Final
  Fanshawe Falcons # 2 Brock University 3 Final
  Exhibition @ Niagara College (Welland, ON)
  Cambrian # 1 Sheridan Bruins 3 Final
  Wannamaker Invitational
  COTR * 1 Douglas Royals 3 Final
  23-25, 25-19, 25-18, 25-14
  Seneca Sting # 0 Sheridan Bruins 3 Final
  Wannamaker Invitational
  Fanshawe Falcons # 3 Niagara Knights 2 Final
  Exhibition @ Niagara College (Welland, ON)
Oct. 17 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 André-Laurendeau 2 Final
Oct. 19 Volontaires de Sherbrooke 1 Édouard-Montpetit 3 Final
  Seneca Sting * 0 Georgian 3 Final
  Fleming * 1 George Brown Huskies 3 Final
  La Cite * 2 Loyalist 3 Final
  NAIT Ooks * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-12, 25-11, 25-16
  SAIT Trojans * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 0 Final
  25-16, 25-20, 25-21
  The King's Eagles * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  25:19, 25:17, 23:25, 25:20
  Red Deer Kings * ^ 1 Briercrest Clippers 3 Final
  25-21, 25-17, 19-25, 25-23
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 Keyano Huskies 0 Final
  20-25, 16-25, 20-25
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Ambrose University 3 Final
  25-23, 25-19, 25-23
  CBC * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-17, 25-8, 25-18
  UFV * 3 COTR 1 Final
  25-22, 25-20, 17-25, 25-16
  Douglas Royals * 3 Camosun Chargers 2 Final
  18-25, 25-17, 25-18, 16-25, 15-10
Oct. 20 Élans de Garneau 3 Volontaires de Sherbrooke 1 Final
  Nordiques de Lionel-Groulx 2 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 Final
  André-Laurendeau 3 Griffons de l'Outaouais 2 Final
  Algonquin Thunder * 1 Canadore 3 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Niagara Knights 1 Final
  Sheridan Bruins * 1 Mohawk Mountaineers 3 Final
  Durham Lords * 3 Centennial 1 Final
  St. Clair Saints * 3 Redeemer 0 Final
  The King's Eagles * ^ 3 GPRC Wolves 0 Final
  25:15, 26:24, 25:21
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 Keyano Huskies 0 Final
  17-25, 16-25, 14-25
  Red Deer Kings * ^ 1 Briercrest Clippers 3 Final
  25-13, 16-25, 25-23, 26-24
  Ambrose University * ^ 2 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  23-25, 23-25, 25-15, 25-12, 15-12
  CBC * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-19, 25-18, 25-14
  UFV * 3 COTR 0 Final
  25-16, 25-21, 25-12
  Douglas Royals * 3 Camosun Chargers 0 Final
  25-18, 25-23, 25-18
  Lakeland Rustlers * ^ 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-18, 25-10, 25-22
  Lethbridge Kodiaks * ^ 2 SAIT Trojans 3 Final
  21-25, 25-22, 22-25, 25-11, 15-11
Oct. 21 Nordiques de Lionel-Groulx 1 Édouard-Montpetit 3 Final
Oct. 23 Seneca Sting * 0 George Brown Huskies 3 Final
  Georgian * 0 Centennial 3 Final
Oct. 24 Capilano Blues * 3 CBC 2 Final
  25-21, 24-26, 22-25, 25-22, 18-16
Oct. 25 Redeemer * 0 Humber Hawks 3 Final
  Niagara Knights * 3 Conestoga 2 Final
  CBC * 1 Capilano Blues 3 Final
  25-16, 21-25, 25-10, 25-19
Oct. 26 André-Laurendeau 1 Édouard-Montpetit 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 1 St. Clair Saints 3 Final
  Loyalist * 0 Georgian 3 Final
  Keyano Huskies * ^ 0 Concordia Thunder 3 Final
  27-25, 25-16, 25-20
  Lethbridge Kodiaks * ^ 0 Ambrose University 3 Final
  25-20, 25-20, 25-18
  The King's Eagles * ^ 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  25-17, 25-19, 25-20
  Olds Broncos * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-10, 25-17, 25-23
  Red Deer Kings * ^ 1 SAIT Trojans 3 Final
  25-20, 25-17, 32-34, 25-21
  GPRC Wolves * ^ 3 NAIT Ooks 2 Final
  25-20, 20-25, 25-20, 23-25, 15-10
  UFV * 1 Camosun Chargers 3 Final
  23-25, 25-23, 25-22, 25-22
  VIU Mariners * 3 COTR 0 Final
  25-19, 25-18, 25-15
Oct. 27 Élans de Garneau 3 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 0 Final
  Holland Hurricanes * 3 Dalhousie AC Rams 0 Final
  Loyalist * 0 Canadore 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  UKC * 3 St. Thomas Tommies 1 Final
  MSVU Mystics * 3 UNBSJ 0 Final
  La Cite * 3 Fleming 0 Final
  VIU Mariners * 3 COTR 0 Final
  25-20, 25-21, 25-11
  USA * 0 Mount Allison Mounties 3 Final
  Keyano Huskies * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-19, 25-21, 25-16
  Olds Broncos * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-10, 25-17, 25-23
  GPRC Wolves * ^ 3 NAIT Ooks 1 Final
  25-20, 21-25, 25-15, 25-22
  UFV * 3 Camosun Chargers 1 Final
  25-22, 25-16, 22-25, 25-20
  Sheridan Bruins * 3 Cambrian 0 Final
  Algonquin Thunder * 1 Durham Lords 3 Final
  University of Alberta-Augustana * ^ 1 The King's Eagles 3 Final
  25-13, 25-23, 18-25, 25-16
  SAIT Trojans * ^ 3 Red Deer Kings 2 Final
  25-18, 25-22, 07-25, 23-25, 09-15
  Ambrose University * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 2 Final
  25-22, 28-30, 25-20, 20-25,15-10
Oct. 28 UKC * 0 UNBSJ 3 Final
  MSVU Mystics * 3 St. Thomas Tommies 0 Final
  USA * 2 Dalhousie AC Rams 3 Final
  Mount Allison Mounties * 0 Holland Hurricanes 3 Final
  Algonquin Thunder * 3 Fleming 0 Final
  @ Fleming College
  Sheridan Bruins * 3 Boreal 0 Final
  La Cite * 0 Durham Lords 3 Final
Oct. 31 Centennial * 3 Seneca Sting 1 Final
  Fanshawe Falcons * 3 St. Clair Saints 0 Final
 
November
Nov. 01 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 Nordiques de Lionel-Groulx 1 Final
  Loyalist * 0 Durham Lords 3 Final
Nov. 02 Édouard-Montpetit 1 André-Laurendeau 3 Final
  Georgian * 0 Algonquin Thunder 3 Final
  Olds Broncos * ^ 0 Ambrose University 3 Final
  25-20, 25-16, 25-20
  GPRC Wolves * ^ 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-22, 25-18, 22-25, 25-17
  Lakeland Rustlers * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-22, 25-20, 25-21
  Briercrest Clippers * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 1 Final
  25-17, 19-25, 25-15, 25-23
  The King's Eagles * ^ 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-11, 25-12, 25-23
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-21, 25-22, 25-15
  Douglas Royals * 1 UFV 3 Final
  25-21, 25-19, 19-25, 25-20
  VIU Mariners * 3 Capilano Blues 1 Final
  25-11, 23-25, 25-16, 25-19
Nov. 03 Griffons de l'Outaouais 0 Volontaires de Sherbrooke 3 Final
  Holland Hurricanes * 1 MSVU Mystics 3 Final
  Niagara Knights * 0 Mohawk Mountaineers 3 Final
  Conestoga * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  Georgian * 1 La Cite 3 Final
  Redeemer * 0 Sheridan Bruins 3 Final
  UKC * 3 USA 0 Final
  Canadore * 3 Seneca Sting 1 Final
  King Campus
  Medicine Hat Rattlers * ^ 1 Red Deer Kings 3 Final
  25-23, 14-25, 25-20, 25-19
  GPRC Wolves * ^ 3 University of Alberta-Augustana 1 Final
  20-25, 25-19, 25-14, 28-26
  Briercrest Clippers * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 0 Final
  25-17, 25-21, 25-22
  Dalhousie AC Rams * 0 Mount Allison Mounties 3 Final
  George Brown Huskies * 0 Algonquin Thunder 3 Final
  VIU Mariners * 3 Capilano Blues 0 Final
  25-19, 25-20, 25-20
  UFV * 2 Douglas Royals 3 Final
  17-25, 25-17, 17-25, 25-21, 18-16
  Humber Hawks * 3 Cambrian 1 Final
  Concordia Thunder * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-13, 25-11, 25-14
  Ambrose University * ^ 3 Olds Broncos 1 Final
  25-15,25-20,17-25,26-24
  NAIT Ooks * ^ 1 The King's Eagles 3 Final
  25-18, 13-25, 25-21, 25-13
Nov. 04 Griffons de l'Outaouais 1 Édouard-Montpetit 3 Final
  Holland Hurricanes * 3 USA 0 Final
  UNBSJ * 0 Mount Allison Mounties 3 Final
  Humber Hawks * 3 Boreal 0 Final
  Canadore * 3 Fleming 0 Final
  George Brown Huskies * 0 La Cite 3 Final
  St. Thomas Tommies * 0 MSVU Mystics 3 Final
  UKC * 3 Dalhousie AC Rams 1 Final
Nov. 07 Redeemer * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  Fleming * 0 Loyalist 3 Final
  Durham Lords * 3 Seneca Sting 0 Final
Nov. 08 Red Deer Kings * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-18,25-20,25-21
  Lethbridge Kodiaks * ^ 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-22, 25-13, 25-17
Nov. 09 André-Laurendeau 1 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 3 Redeemer 0 Final
  Keyano Huskies * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-23, 25-15; 25-14
  Olds Broncos * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-13, 26-24, 25-18
  Concordia Thunder * ^ 0 GPRC Wolves 3 Final
  25:16, 25:17, 25:15
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 NAIT Ooks 1 Final
  26-28, 25-23, 25-15, 25-15
  SAIT Trojans * ^ 2 Ambrose University 3 Final
  25-15, 26-28, 22-25, 25-18, 15-12
  CBC * 1 COTR 3 Final
  25-14, 25-20, 22-25, 25-22
  Douglas Royals * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-14, 25-18, 25-15
  Capilano Blues * 2 Camosun Chargers 3 Final
  26-24, 24-26, 21-25, 25-18, 16-14
Nov. 10 Volontaires de Sherbrooke 1 Édouard-Montpetit 3 Final
  Élans de Garneau 3 Griffons de l'Outaouais 2 Final
  Mount Allison Mounties * 3 UKC 1 Final
  Humber Hawks * 0 St. Clair Saints 3 Final
  Holland Hurricanes * 2 UNBSJ 3 Final
  Algonquin Thunder * 3 Loyalist 1 Final
  USA * 0 St. Thomas Tommies 3 Final
  Concordia Thunder * ^ 0 GPRC Wolves 3 Final
  25:20, 25:23, 25:18
  Keyano Huskies * ^ 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  23-25, 25-11, 25-23, 25-15
  Capilano Blues * 1 Camosun Chargers 3 Final
  25-5, 25-23, 15-25, 25-14
  CBC * 2 COTR 3 Final
  27-29, 24-26, 25-12, 25-15, 15-10
  Douglas Royals * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-14, 25-15, 25-14
  Boreal * 0 Conestoga 3 Final
  Canadore * 3 George Brown Huskies 0 Final
  Cambrian * 0 Niagara Knights 3 Final
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 0 Final
  25-15, 25-21, 25-16
  NAIT Ooks * ^ 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  21-25, 25-22, 21-25, 20-25
Nov. 11 Élans de Garneau 3 Griffons de l'Outaouais 0 Final
  Édouard-Montpetit 3 Nordiques de Lionel-Groulx 0 Final
  MSVU Mystics * 3 UKC 1 Final
  USA * 0 UNBSJ 3 Final
  St. Thomas Tommies * 0 Mount Allison Mounties 3 Final
  Cambrian * 3 Conestoga 2 Final
  Boreal * 0 Niagara Knights 3 Final
  Canadore * 3 Centennial 2 Final
Nov. 14 St. Thomas Tommies * 0 UNBSJ 3 Final
  Durham Lords * 3 Georgian 0 Final
  La Cite * 0 Algonquin Thunder 3 Final
Nov. 15 MSVU Mystics * 3 Dalhousie AC Rams 0 Final
  Mohawk Mountaineers * 0 Humber Hawks 3 Final
  George Brown Huskies * 0 Centennial 3 Final
  SAIT Trojans * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-21, 25-19, 25-11
Nov. 16 Nordiques de Lionel-Groulx 3 André-Laurendeau 1 Final
  Redeemer * 1 Niagara Knights 3 Final
  Briercrest Clippers * ^ 2 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  19-25, 18-25, 25-19, 25-23, 15-13
  Lakeland Rustlers * ^ 3 The King's Eagles 2 Final
  25-20, 28-26, 24-26, 19-25, 15-11
  GPRC Wolves * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-23, 25-17, 27-25
  Concordia Thunder * ^ 3 NAIT Ooks 2 Final
  15-25, 25-21, 10-25, 25-23, 16-14
  Olds Broncos * ^ 1 SAIT Trojans 3 Final
  22-25, 25-18, 25-19, 25-12
  Ambrose University * ^ 3 Red Deer Kings 0 Final
  19-25, 21-25, 18-25
  Douglas Royals * 3 CBC 0 Final
  25-15, 25-21, 25-22)
  Camosun Chargers * 3 COTR 0 Final
  26-24,26-24,25-23
  Capilano Blues * 1 UFV 3 Final
  14-25, 25-23, 25-11, 25-11
Nov. 17 Fleming * 0 Centennial 3 Final
  Conestoga * 0 Sheridan Bruins 3 Final
  Loyalist * 3 Seneca Sting 0 Final
  St. Clair Saints * 3 Cambrian 1 Final
  Mount Allison Mounties * 3 USA 0 Final
  GPRC Wolves * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-16, 2513, 28-26
  Briercrest Clippers * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-23, 25-15, 25-15
  Dalhousie AC Rams * 1 Holland Hurricanes 3 Final
  Camosun Chargers * 3 COTR 0 Final
  25-16, 25-20, 25-18
  St. Thomas Tommies * 3 UKC 2 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Boreal 0 Final
  The King's Eagles * ^ 3 Lakeland Rustlers 1 Final
  25-21, 9-25, 19-25, 22-25
  NAIT Ooks * ^ 1 Concordia Thunder 3 Final
  26-24, 25-18, 14-25, 25-18
  Red Deer Kings * ^ 3 Ambrose University 2 Final
  20-25, 25-23, 25-14, 23-25, 15-12
  CBC * 2 Douglas Royals 3 Final
  22-25, 25-22, 25-12, 23-25, 15-11
  Capilano Blues * 1 UFV 3 Final
  25-10, 25-10, 20-25, 26-24
Nov. 18 Édouard-Montpetit 0 Élans de Garneau 3 Final
  Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 Volontaires de Sherbrooke 1 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Cambrian 0 Final
  St. Clair Saints * 3 Boreal 0 Final
  Mount Allison Mounties * 0 MSVU Mystics 3 Final
Nov. 21 Humber Hawks * 3 Sheridan Bruins 0 Final
  George Brown Huskies * 0 Georgian 3 Final
Nov. 22 Fleming * 0 Durham Lords 3 Final
Nov. 23 Édouard-Montpetit 1 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 Final
  Volontaires de Sherbrooke 1 André-Laurendeau 3 Final
  Cambrian * 0 Redeemer 3 Final
  Boreal * 0 Mohawk Mountaineers 3 Final
  NAIT Ooks * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-19, 27-25, 25-18
  Olds Broncos * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 0 Final
  25-21, 25-16, 25-15
  University of Alberta-Augustana * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  11-25, 17-25, 16-25
  Ambrose University * ^ 3 Briercrest Clippers 0 Final
  24-26, 19-25, 22-25
  Concordia Thunder * ^ 0 The King's Eagles 3 Final
  25-12, 25-14, 25-14
  SAIT Trojans * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-17, 25-22, 25-18
  Capilano Blues * 0 Douglas Royals 3 Final
  25-21, 25-22, 25-7
  VIU Mariners * 3 Camosun Chargers 1 Final
  25-15, 23-25, 25-13, 25-15
  CBC * 0 UFV 3 Final
  25-18, 25-22, 25-7
Nov. 24 Griffons de l'Outaouais 0 Cavaliers de Bois-de-Boulogne 3 Final
  Élans de Garneau 0 Nordiques de Lionel-Groulx 3 Final
  Boreal * 0 Redeemer 3 Final
  Mount Allison Mounties * 3 Dalhousie AC Rams 0 Final
  USA * 0 MSVU Mystics 3 Final
  Seneca Sting * 3 Fleming 0 Final
  Loyalist * 3 George Brown Huskies 0 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Humber Hawks 1 Final
  Cambrian * 0 Mohawk Mountaineers 3 Final
  UNBSJ * 3 UKC 0 Final
  Ambrose University * ^ 2 Briercrest Clippers 3 Final
  23-25, 18-25, 25-19, 25-18, 15-13
  Olds Broncos * ^ 0 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-16, 25-12, 25-14
  NAIT Ooks * ^ 1 Keyano Huskies 3 Final
  21-25, 26-24, 25-15, 29-27
  Centennial * 0 Algonquin Thunder 3 Final
  Holland Hurricanes * 0 St. Thomas Tommies 3 Final
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 SAIT Trojans 1 Final
  25-23, 25-17, 24-26, 25-20
  University of Alberta-Augustana * ^ 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-13, 25-20, 13-25, 25-19
  The King's Eagles * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-10, 25-17, 25-18
  Camosun Chargers * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-19, 25-15, 25-13
  UFV * 3 CBC 1 Final
  25-20, 25-22, 15-25, 25-22
Nov. 25 Griffons de l'Outaouais 1 André-Laurendeau 3 Final
  UNBSJ * 0 MSVU Mystics 3 Final
  Holland Hurricanes * 3 St. Thomas Tommies 2 Final
  Dalhousie AC Rams * 2 USA 3 Final
  Centennial * 3 La Cite 0 Final
  Niagara Knights * 3 Sheridan Bruins 1 Final
  St. Clair Saints * 3 Conestoga 1 Final
  Douglas Royals * 3 Capilano Blues 0 Final
  25-23, 25-16, 25-15
Nov. 28 Conestoga * 0 Redeemer 3 Final
  Cambrian * 3 Boreal 1 Final
  Canadore * 3 Georgian 0 Final
Nov. 29 Humber Hawks * 3 Niagara Knights 0 Final
  George Brown Huskies * 0 Durham Lords 3 Final
Nov. 30 UNBSJ * 3 St. Thomas Tommies 0 Final
  Mount Allison Mounties * 0 Holland Hurricanes 3 Final
  Dalhousie AC Rams * 0 UKC 3 Final
  Keyano Huskies * ^ 1 NAIT Ooks 3 Final
  25-20, 25-19, 19-25, 25-23
  SAIT Trojans * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-14, 25-14, 25-18
 
December
Dec. 01 André-Laurendeau 1 Élans de Garneau 3 Final
  Nordiques de Lionel-Groulx 3 Griffons de l'Outaouais 2 Final
  Georgian * 3 Fleming 0 Final
  Centennial * 3 Loyalist 2 Final
  St. Thomas Tommies * 3 Dalhousie AC Rams 0 Final
  Niagara Knights * 2 St. Clair Saints 3 Final
  Keyano Huskies * ^ 3 NAIT Ooks 2 Final
  15-25, 25-21, 21-25, 25-21, 20-18
  Seneca Sting * 0 Algonquin Thunder 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 3 Conestoga 2 Final
  Sheridan Bruins * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  Olds Broncos * ^ 0 SAIT Trojans 3 Final
  25-20, 26-24, 25-21
Dec. 02 Édouard-Montpetit 2 Griffons de l'Outaouais 3 Final
  UNBSJ * 1 Holland Hurricanes 3 Final
  Seneca Sting * 3 La Cite 0 Final
  Sheridan Bruins * 0 St. Clair Saints 3 Final
  Canadore * 1 Durham Lords 3 Final
  @ Durham
  MSVU Mystics * 3 USA 0 Final
Dec. 06 Conestoga * 0 Humber Hawks 3 Final
  George Brown Huskies * 3 Fleming 0 Final
Dec. 08 Volontaires de Sherbrooke 2 Nordiques de Lionel-Groulx 3 Final
 
January
Jan. 03 Lakeland Rustlers * ^ 3 University of Alberta-Augustana 2 Final
  25-23, 25-19, 21-25, 18-25, 15-9
Jan. 04 Fanshawe Falcons # 3 CMU 1 Final
  Lords Exhibition Tournament @ Durham College (Oshawa, ON)
  SAIT Trojans # 0 The King's Eagles 4 Final
  25-21, 25-21, 25-21, 25-18
  Fanshawe Falcons # 3 Seneca Sting 0 Final
  Lords Exhibition Tournament @ Durham College (Oshawa, ON)
  GPRC Wolves * ^ 2 Concordia Thunder 3 Final
  15-25, 25-23, 18-25, 25-18, 15-12
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-17, 25-16, 25-20
  Red Deer Kings * ^ 3 Ambrose University 0 Final
  25-15, 27-25, 25-22
  Olds Broncos # 3 COTR 1 Final
  Camosun Chargers * 3 Douglas Royals 2 Final
  16-25, 25-22, 15-25, 25-12, 15-11
  Capilano Blues * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-23, 25-25, 25-20
Jan. 05 Fanshawe Falcons # 3 Trent 0 Final
  Lords Exhibition Tournament @ Durham College (Oshawa, ON)
  GPRC Wolves * ^ 3 Concordia Thunder 1 Final
  25-23, 25-19, 23-25, 25-22
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-23, 25-20, 25-20
  Capilano Blues * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-7, 25-15, 25-22
  Camosun Chargers * 1 Douglas Royals 3 Final
  24-26, 25-15, 25-19, 25-23
  Fanshawe Falcons # 3 Loyalist 1 Final
  Lords Exhibition Tournament @ Durham College (Oshawa, ON)
  Ambrose University * ^ 1 Red Deer Kings 3 Final
  25-16,25-22,16-25,32-30
  Lakeland Rustlers * ^ 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-23, 13-25, 25-21, 25-23
Jan. 06 Fanshawe Falcons # 3 Durham Lords 0 Final
  Lords Exhibition Tournament @ Durham College (Oshawa, ON)
Jan. 10 Volontaires de Sherbrooke   Griffons de l'Outaouais   TBA
  Sheridan Bruins * 0 Humber Hawks 3 Final
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 2 Final
  24-26, 25-22, 17-25, 25-19, 15-7
Jan. 11 Édouard-Montpetit   Cavaliers de Bois-de-Boulogne   TBA
  Redeemer * 3 Boreal 0 Final
  Centennial * 2 Canadore 3 Final
  Durham Lords * 3 Loyalist 0 Final
  Algonquin Thunder * 3 Seneca Sting 0 Final
  Fleming * 0 Georgian 3 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Mohawk Mountaineers 0 Final
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 GPRC Wolves 2 Final
  17:25, 25:22, 21:25, 14:25, 15:10
  Ambrose University * ^ 3 SAIT Trojans 1 Final
  18-25, 25-23, 25-20, 27-25
  NAIT Ooks * ^ 1 The King's Eagles 3 Final
  25-15, 25-18, 24-26, 25-9
  Concordia Thunder * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-18, 25-20, 25-23
  VIU Mariners * 3 CBC 0 Final
  25-14, 25-18, 25-21
  Douglas Royals * 3 COTR 1 Final
  24-26, 25-13, 25-19, 25-11
  Camosun Chargers * 3 UFV 2 Final
  21-25, 25-21. 23-25, 25-22, 15-12
Jan. 12 Volontaires de Sherbrooke   Élans de Garneau   TBA
  UKC * 3 Dalhousie AC Rams 0 Final
  Redeemer * 3 Cambrian 2 Final
  MSVU Mystics * 3 St. Thomas Tommies 1 Final
  Algonquin Thunder * 0 George Brown Huskies 3 Final
  Centennial * 3 Georgian 1 Final
  Fleming * 1 Canadore 3 Final
  Conestoga * 0 Mohawk Mountaineers 3 Final
  La Cite * 3 Seneca Sting 0 Final
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  19;25, 25;22, 25;22, 25;13
  Lethbridge Kodiaks * ^ 1 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-11, 25-20, 22-25, 25-21
  St. Clair Saints * 3 Humber Hawks 2 Final
  Niagara Knights * 3 Boreal 0 Final
  Douglas Royals * 3 COTR 0 Final
  25-11, 26-24, 25-22
  Camosun Chargers * 0 UFV 3 Final
  25-14, 25-9, 25-21
  VIU Mariners * 3 CBC 0 Final
  25-21, 25-12, 25-21
  USA * 0 Holland Hurricanes 3 Final
  Mount Allison Mounties * 0 UNBSJ 3 Final
  The King's Eagles * ^ 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-22, 25-15, 25-18
  Lakeland Rustlers * ^ 3 Concordia Thunder 1 Final
  25-19, 25-10, 22-25, 25-22
  SAIT Trojans * ^ 3 Ambrose University 0 Final
  25-20,25-23,25-15
  Olds Broncos * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-21, 25-13, 25-10
Jan. 13 Édouard-Montpetit   Nordiques de Lionel-Groulx   TBA
  UKC * 1 St. Thomas Tommies 3 Final
  MSVU Mystics * 3 UNBSJ 2 Final
  USA * 0 Holland Hurricanes 3 Final
  Niagara Knights * 3 Cambrian 0 Final
  Dalhousie AC Rams * 0 Mount Allison Mounties 3 Final
  La Cite * 2 George Brown Huskies 3 Final
  St. Clair Saints * 3 Sheridan Bruins 0 Final
  Durham Lords * 3 Canadore 0 Final
  Red Deer Kings * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-20, 25-16, 25-16
Jan. 16 André-Laurendeau   Volontaires de Sherbrooke   TBA
  Élans de Garneau   Édouard-Montpetit   TBA
  UNBSJ * 2 St. Thomas Tommies 3 Final
  Humber Hawks * 3 Redeemer 0 Final
  Georgian * 0 Canadore 3 Final
Jan. 17 Cavaliers de Bois-de-Boulogne   André-Laurendeau   TBA
  Sheridan Bruins * 2 Niagara Knights 3 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Conestoga 1 Final
  Seneca Sting * 1 Centennial 3 Final
  COTR * 1 CBC 3 Final
  25-23, 25-22, 24-26, 31-29
Jan. 18 Nordiques de Lionel-Groulx   Volontaires de Sherbrooke   TBA
  Mohawk Mountaineers * 3 Boreal 0 Final
  Durham Lords * 3 Algonquin Thunder 2 Final
  Briercrest Clippers * ^ 3 Red Deer Kings 2 Final
  26-28, 25-20, 14-25, 25-23, 6-15
  Lakeland Rustlers * ^ 3 Keyano Huskies 0 Final
  18-25, 22-25, 13-25
  NAIT Ooks * ^ 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-20, 31-29, 25-20
  Lethbridge Kodiaks * ^ 0 SAIT Trojans 3 Final
  25-22, 25-18, 25-14
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Ambrose University 3 Final
  25-16, 25-15, 25-19
  The King's Eagles * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  15-25, 22-25, 16-25
  COTR * 3 CBC 1 Final
  20-25, 25-15, 25-19, 25-19
  VIU Mariners * 3 Douglas Royals 0 Final
  28-26, 25-22, 25-14
  Camosun Chargers * 3 Capilano Blues 1 Final
  25-22, 25-22, 23-25, 25-19
Jan. 19 Édouard-Montpetit   Griffons de l'Outaouais   TBA
  UKC * 3 USA 0 Final
  MSVU Mystics * 3 Mount Allison Mounties 1 Final
  UNBSJ * 3 Dalhousie AC Rams 0 Final
  St. Thomas Tommies * 2 Holland Hurricanes 3 Final
  Georgian * 1 Seneca Sting 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 3 Cambrian 0 Final
  Centennial * 3 Fleming 1 Final
  Durham Lords * 3 La Cite 0 Final
  Redeemer * 0 St. Clair Saints 3 Final
  Lakeland Rustlers * ^ 3 Keyano Huskies 1 Final
  25-18, 14-25, 15-25, 18-25
  Briercrest Clippers * ^ 3 Red Deer Kings 0 Final
  19-25, 18-25, 13-25
  Loyalist * 0 Algonquin Thunder 3 Final
  George Brown Huskies * 0 Canadore 3 Final
  Camosun Chargers * 3 Capilano Blues 0 Final
  25-18, 25-20, 25-12
  VIU Mariners * 3 Douglas Royals 0 Final
  25-15, 25-22, 26-24
  Ambrose University * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-18, 25-19, 25-20
  University of Alberta-Augustana * ^ 2 NAIT Ooks 3 Final
  29-27, 22-25, 25-13, 22-25, 15-7
  SAIT Trojans * ^ 3 Lethbridge Kodiaks 0 Final
  25-22, 25-17, 25-11
  Concordia Thunder * ^ 1 The King's Eagles 3 Final
  25-16, 25-22, 23-25, 26-24
  COTR * 0 UFV 3 Final
  25-21, 25-16, 25-19
Jan. 20 Cavaliers de Bois-de-Boulogne   Élans de Garneau   TBA
  Nordiques de Lionel-Groulx   Griffons de l'Outaouais   TBA
  Fanshawe Falcons * 3 Sheridan Bruins 0 Final
# Exhibition
* Conference
^ Division